13 січня 2019 р.
НЕДІЛЯ 33-ТЯ ПІСЛЯ П’ЯТДЕСЯТНИЦІ.
ВІДВІДУВАННЯ СВЯТО-ОЗЕРЯНСЬКОГО ХРАМУ ХОРОВИМ АНСАМБЛЕМ «КОНСОНАНС»

У Неділю після Різдва Христового, 13 січня 2018 року до Озерянського храму завітав Харківський хоровий ансамбль незрячих «Консонанс». Після завершення Божественної літургії гості виконали для духовенства та парафіян декілька колядок та щедрівок. Слово «консонанс» має давнє походження, і, на відміну від «дисонансу», означає лагідне співзвуччя звуків. В стародавні часи цей термін був синонімом слова “симфонія”, символізуючи гармонійний устрій Божого світу.

Мелодії у виконанні хорового колективу незрячих «Консонанс» набувають нових граней, і, головне, дозволяють слухачеві побачити Господа очима свого серця, наблизитися до втілення слів Христа-Спасителя з Нагірної проповіді: «Блажени чистии сердцем: яко тии Бога узрят» (). Більшість творів звучать у авторському аранжуванні керівника ансамблю – Віталіни Дуди. В святковий різдвяний день духівництво та віряни змогли почути «Малое славословие» на музику харківського композитора Миколая Цололо, колядку «Спи Ісусе, спи», лемківську коляду та щедрик у аранжуванні групи «Pentatonix».

Харківський вокальний ансамбль  «Консонанс» був створений у березні 2017 року. Зараз у його складі 11 осіб – п’ятеро чоловіків та шестеро жінок. Лише троє з учасників колективу мають професійну музичну освіту, четверо є практикуючими юристами, один з них адвокат, інші працюють у різних сферах.

За час свого існування ансамбль встиг стати учасником багатьох національних і міжнародних конкурсів. В минулому 2018 році – у фестивалі «Хорова пасхалія», який проводиться з благословення Високопреосвященнішого Онуфрія, митрополита Харківського і Богодухівського, при підтримці Харківського міського голови Г.А.Кернеса та Харківської міської ради. Міжнародний конкурс «Арт-домінанта», що також проводиться у Харкові, приніс колективу перше місце. У травні того ж року колектив здобув друге місце у всеукраїнському конкурсі «Пентикостія», що відбувся у столиці України місті Києві, а у жовтні на міжнародному фестивалі вокального та хореографічного мистецтва «Україна збирає друзів» в рідному Харкові ансамбль здобув гран-прі. В грудні 2018 року, в межах конкурсу «Подолання», колектив отримав премію Харківського міського голови.

За архіпастирським благословенням митрополита Харківського і Богодухівського Онуфрія, за сприяння відділу соціального служіння Харківської єпархії 22-24 грудня 2018 року вокальний ансамбль «Консонанс» виступив у місті Львові. Духовні, народні та різдвяні твори лунали для прихожан кафедрального храму святого великомученика Георгія Побідоносця, який на боголюбивій Галичині ще називають «малий Юр». Крім того, ансамбль співав на вулицях старовинного міста Лева, біля ялинок і навіть в аеропорту. Після завершення поїздки святкові співи учасників ансамблю лунали вже у рідному місті, біля головної ялинки Південного вокзалу міста Харкова.

На початку Нового 2019 року гурт взяв участь у православному хоровому фестивалі «Різдвяночки», який було організовано Харківською обласною філармонією, а також у всеукраїнському фестивалі «Вертеп-Фест» – конкурсі, що складається з виступів по місту Харкову вертепних та колядних колективів з усіх куточків України.

Зазначимо, що відвідання Озерянської церкви цим чудовим колективом не було випадковим. Родина одного із учасників гурту є парафіянами храму, а другий учасник – Ігор Шрамко, який, до речі, відповідає за конферанс концертної програми – отримав богословську освіту в Харківській духовній семінарії та Київській духовній академії.


Після виступу ансамблю «Консонанс» настоятель храму архімандрит Никодим подякував співакам за чудові колядки, різдвяні піснеспіви, за можливість кожному із слухачів відчути в своїй душі радість Пришестя у світ Богонемовля-Христа заради спасіння людства. На завершення отець Никодим роздав різдвяні подарунки, солодощі та звернувся до учасників гурту зі словами теплих побажань. Цей невеличкий концерт, який, безсумнівно, назавжди залишиться в пам’яті всіх присутніх, створив особливий настрій. Свідченням чого стали вічно живі слова святкового привітання, виголошені настоятелем: «Христос рождається!», на які віряни, сповнені радості, відповідали: «Славімо Його!»

Ігор Шрамко,
протодиякон Максим Талалай